Teknik Destek

ALTINBAŞ HOLDİNG

Türkiye’nin lider kurumlarının başında gelen Altınbaş Holding’in temelleri Mehmet Altınbaş tarafından 1950’li yıllarda atıldı. Bugün doğrudan ve dolaylı olarak 4000 kişiye ulaşan istihdamıyla Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri olarak faaliyet göstermektedir.

Fıstık toptancılığı ile ticaret hayatına başlayan ve ilerleyen yıllarda sarraflığın inceliklerini öğrenen Mehmet Altınbaş, bugün bir dünya markası olan Altınbaş Holding’in temellerini attı. Şimdiki adıyla ‘Altınbaş Mücevherat’ın ilk şubesi; 1979 yılında Kıbrıs’ta açıldı. 1985 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan Altınbaş Mücevherat; bugün Türkiye’de ve yurt dışında toplam 120 konsept mağazasıyla mücevherat sektörüne yön vermeye devam etmektedir.

1988 yılında ise Türkiye’nin ilk altın mücevher fabrikası kurularak, dönemin en büyük istihdam sağlayan kurumlarından biri olma başarısı gösterildi. İlerleyen zamanlarda yapılan yatırımlarla birlikte fabrika yapısında büyümeye gidildi ve altın rafinerisi faaliyete geçti.

Altınbaş Ailesi’nin finans alanındaki ilk yatırımı olan Altınbaş Bank, Kıbrıs’ta açıldı. Gün geçtikçe büyüyen müşteri portföyü ve birbiri ardına gelen başarılarla kendine dünya çapında bir bilinirlilik hedefi koyan Altınbaş Bank, ismini Creditwest Bank olarak değiştirdi. Bugün Creditwest Bank, 14 şubesi ve yıllık 82 milyon öz kaynak toplamı ile Kıbrıs’ın en büyük bankalarından biri olma özelliğine sahiptir.

Farklı sektörlerde kazanılan başarıların ardından, tüm markalarını bir çatı altında toplamaya karar veren Altınbaş Ailesi, 1996 yılında Altınbaş Holding’i kurarak dünya çapında bir kurum olma yolunda en büyük adımı attı.

Altınbaş Holding’in enerji sektörüne ilk adımı 1997 yılında Kıbrıs’a kurulan dolum tesisi ile atıldı. Hemen ardından Altınbaş Yağ markası kurulup, yağ dağıtımı ve satışı gerçekleştirildi. Tarihler 1999’u gösterdiğinde ise Altınbaş Petrol Şirketi’nin ilk markası olan Alpet’in dolum tesisleri Türkiye’nin yüksek nüfuslu şehirlerinde açılmaya başlandı. Bugün Alpet Türkiye’de 400 istasyonu ve üstün hizmet kalitesi ile sektörde öncü olmaya devam etmektedir.

Kıbrıs’ta Altınbaş Yağ ismiyle başlayan motor, makine ve benzeri yağların satışı – üretimi uzun yıllar devam etti ve 2005 yılında Atak Madeni Yağları kuruldu. Kısa zamanda ISO 9001, ISO 14001, ISO 29001 Yönetim Sistemleri belgelerini kazanan Atak Madeni Yağları; bugün Alpet Madeni Yağları, Exen Madeni Yağları ve SuperMax Madeni Yağları ile her ihtiyaca cevap vermekte ve dünya çapında üretim yapmaktadır.

2005 yılında atılımlarına hız kesmeden devam eden Altınbaş Holding; aynı yıl içerisinde Transal Denizcilik ile gemi işletmeciliğine başladı. Altınbaş Holding günümüzde toplam 81.000 gros tonluk kapasiteli gemilerin işletmeciliğini yapmaktadır.

2007 yılında Ukrayna’nın ilk Türk sermayeli bankası olan Creditwest Bank faaliyete geçti.

Elde ettiği başarıları ve deneyimleri Türk halkı ile paylaşma ilkesini her fırsatta yaşama geçiren Altınbaş Holding 2008 yılında Mehmet Altınbaş Vakfı bünyesinde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’ni kurdu. Mehmet Altınbaş’ın sahip olduğu ‘Türk eğitimine her zaman destek olma’ ilkesi ile burslu öğrencilerine oldukça büyük yer ayıran İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, 2011-2012 yılında eğitim ve öğretim hayatına başladı.

60 yılı aşkın başarı yolculuğuna Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen holdingi unvanıyla devam eden Altınbaş; bugün enerji, finans, mücevherat ve lojistik alanlarındaki markalarıyla ve eğitim alanında yaptığı atılımla birbirinden önemli başarılara imza atmaya devam etmektedir.

 

rolex deepsea discontinued 2017 cartier must 21 mens watch swiss mido replica tag heuer aquaracer calibre 5 blue omega bracelet speedmaster fake watches breitling barnato 42 rolex bubbleback replica uk replica watches hublot skeleton tourbillon cartier watch 925 argent plaque g20m price replica watches uk omega deville co-axial chronometer price in india tag grand carrera replica uk replica watches