Teknik Destek

TARİHÇE

Atak Madeni Yağ, 2005 yılının Ağustos ayında, Altınbaş Holding Enerji Grubu şirketlerinden biri olarak kurulmuştur. Aynı yıl içinde, bağımsız bir madeni yağ firması olarak Atak Madeni Yağ Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. ticari unvanı altında, İzmir’de modern bir Madeni Yağ Harmanlama ve Dolum tesisi kurulması yönünde çalışmalara başlanmış ve 2006 yılının mayıs ayında deneme üretimlerinin tamamlanmasını takiben tesis devreye alınmıştır. Atak Madeni Yağ, yurtiçi yurtdışı pazarlarda, Alpet Madeni Yağları ve Exen Madeni Yağları markaları ile sağladığı ürün ve servisin kalitesiyle farklılaşmıştır. 

Atak Madeni Yağları müşteri odaklı iş felsefesiyle birlikte, tek seferde en doğruyu yapmaya yönelik teknolojik altyapısı ve imkânları doğrultusunda madeni yağ sektörünün önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. Atak Madeni Yağları günümüz madeni yağ teknolojisini, zaman içinde değişen ihtiyaçlara uygun olacak biçimde en iyi şekilde karşılamak için teknolojik gelişmeleri takip edip en hızlı şekilde kendi yapısına uyarlamaktadır. Yetkin ve tecrübeli kadrosuyla, kişilerden kurumlara, etkileşim içinde olduğu tüm iç ve dış müşterilerine sunduğu ürün ve hizmetlerden duyulan memnuniyeti en üst düzeyde tutmayı kendisine ilke edinmiştir.

2006 yılından bu yana İzmir’in Çiğli ilçesinde Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Atak Madeni Yağ Harmanlama ve Dolum Tesisi Türkiye’nin en modern ve teknolojik madeni yağ merkezlerinden biridir. Günümüzde, otomotiv ve endüstriyel kullanıma yönelik, sentetik ve mineral bazlı madeni yağ ve yağlama ürünleriyle soğutma sistem sıvıları üretimi gerçekleştirilmektedir.

Sektördeki en yeni tesislerden biri olmakla kalmayıp, “tek seferde, en doğruyu yapmak” üzere kurgulanmış kalite anlayışıyla da günümüzün yağlama teknolojisinin modern ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verebilecek bir yapıya sahiptir. 

Altınbaş Holding’in öncü, dinamik ve yenilikçi kurumsal değerleri paralelinde, uluslararası markalarda, sektör tecrübesine sahip yönetim ekibi ve merkezinde bu deneyimlerin olduğu gelişmiş kalite anlayışıyla, tüm harmanlama ve dolum süreçlerinde otomasyona yönelik açılımlar oluşturulmuştur. Bu amaçla tasarım ve uygulama sorumluluğu tamamen ve sadece Alpet Madeni Yağları bünyesinde gerçekleştirilen otomasyon sistemiyle de, malzeme girişinden, sırasıyla harmanlama ve dolum süreçlerine dek tüm aşamalar, bu otomasyon ağı çerçevesinde insan hatasından arındırılmış ve yıllardır edinilen tecrübelerin en verimli biçimde günlük hayata uyarlanması sağlanmıştır. 

Ayrıca yine sektörde bir ilk olmak üzere, tesiste kurulu bulunan ters osmoz - su yumuşatma ünitesiyle de ürün gamı içindeki hazır antifreezelerin üretiminde uluslararası standartlarda ürün elde edilmesi mümkün olmaktadır. Tesisin tasarım aşamasından fiilen işletilmesine kadar, üretilen tüm ürünlerde kalite önceliğine uygun yatırımlar yapılması sayesinde, kuruluşundan itibaren çok kısa bir süre geçmesine karşın 2007 yılı içinde ISO 9001: 2003 ve ISO 14001: 2005 kalite belgelendirme süreçleri başarı ile tamamlanmıştır. Ayrıca tüm ürünlerde, ulusal kalite tanımlamalarına uygun ürün TSE belgelendirmeleri de aynı süreçte tamamlanmış olup, 2008 yılı içinde de uluslararası makine ve ekipman üreticilerinin onayları alımına başlanmıştır.

2008 yılında, yine aynı kapsamda yürütülen kalite faaliyetleri ve firma olarak kökleşen kalite anlayışımız paralelinde, ISO 29001: 2007 Sektörel Kalite Sistemi Belgelendirmesini tamamlayan Türkiye’deki ilk ve tek firma olmaktan da son derece büyük bir gurur duyuyoruz. Atak Madeni Yağ, tüm teknolojik üstünlüklerini, ürettiği ürün ve hizmetlere birer avantaj olarak katabilmenin ötesinde, bu uğurda sarf edilen emeğin, kalıcı ve sürdürülebilir bir başarı haline dönüşebilmesinin garantisi olarak, ISO 9001, ISO 14001, ISO 29001 Yönetim sistemleri belgelendirme süreçlerini çok kısa sürede tamamlamıştır.

2015 yılında gerçekleştirilen fabrika yatırımıyla ülkemizde ve sektöründe bir ilke imza atan Atak Madeni Yağ, madeni yağ alanındaki başarı ve tecrübesini gres üretimine de aktarmayı hedef edinip İzmir Çiğli'deki Harmanlama ve Dolum Tesisi'nin bünyesine Gres Üretim Tesisini de ekleyerek zenginleştirmiştir. Gres üretimini sektörün standartlarının çok ötesine taşıyan bir vizyonla tasarımı özel olarak Atak Madeni Yağ için yapılan otomasyon sistemi ile en kısa sürede en yüksek verimle gres ürünlerinin hazırlanması mümkün olmaktadır. Üretim ve dolum teknikleri açısından teknolojinin geldiği son noktada hammaddelerin üretim tankına alınmasından, üretimin gerçekleşmesi ve ürünlerin ambalajlanmasına kadar tüm süreçlerde otomasyon sisteminin kullanılması ile gres üretimine yeni bir değer katılmıştır.

rolex deepsea discontinued 2017 cartier must 21 mens watch swiss mido replica tag heuer aquaracer calibre 5 blue omega bracelet speedmaster fake watches breitling barnato 42 rolex bubbleback replica uk replica watches hublot skeleton tourbillon cartier watch 925 argent plaque g20m price replica watches uk omega deville co-axial chronometer price in india tag grand carrera replica uk replica watches