Teknik Destek

ÜRETİM VE KALİTE

Uluslararası standartları temel alan Atak Madeni Yağları; madeni yağ ve gres üretim tesisi ile dünya standartlarında ürünler sunmaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO/TS 29001 Petrol, Gaz ve Petrokimya Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Sektöre Özel Kalite Yönetim Sistemi Yönetimi belgelendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan madeni yağ ve gres üretim tesisi, tüm süreçlerde en iyiyi sunabilmeyi ilke edinmiştir.

Üretim Aşamaları

Her ürün grubu için farklı hammaddelerin kullanıldığı üretim prosesinde, madeni yağ ve gres taleplerinin zamanında teslim edilebilmesi doğru tedarik süreçleri ve etkin hammadde stok yönetimi ile mümkün olmaktadır.

Farklı hammadde grupları için özel ayrılmış stok tankları, tedarik süreçlerinde meydana gelebilecek aksamaların üretim süreçlerini etkilemesinin önüne geçmekte ve farklı hammaddelerin aynı stok tanklarında bekletilmesiyle oluşabilecek kontaminasyon riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Otomasyon sistemi ile donatılmış üretim tankları, hammaddelerin otomasyon ekranına veri girişi yapılarak aktarılmasına olanak sağlamaktadır. Böylece hammaddelerin manuel yöntemlerle aktarımı sırasında oluşabilecek hatalar ortadan kaldırılmaktadır. Otomatik karıştırıcılar ve sirkülasyon pompaları, son ürün kalitesinin her üretimde standart olmasını sağlayacak etkin karışım için önemlidir. Üretim tanklarının her birinin aynı anda farklı ürün gruplarında ürünler üretebilmesi sayesinde, zaman, enerji ve ürün talepleri en doğru şekilde yönetilmektedir.

IBC, varil, teneke, HDPE ambalaj gibi birçok ambalaj çeşidinin dolumunun eş zamanlı gerçekleştirilebilmesine olanak veren dolum makineleri, müşterilerin ihtiyaçlarını en doğru ambalajlarda karşılamak için tasarlanmıştır.

Dolum makinelerinin bilgisayar denetimli ve otomasyona dayalı sistemlerle kontrol edilmesi sayesinde üretim süreçleri en hızlı şekilde yönetilmektedir.

Kalite Kontrol

Kalitenin en önemli koşulunun sürekli iyileştirme olarak kabul edildiği, Atak Madeni Yağları'nın tüm tedarik ve üretim süreçleri, hem hammaddeler, hem de ürünler sürekli takip edilmektedir. Üretimin her aşamasında laboratuvar analizleri ile doğru ürünlerin üretilmesi sağlanırken, dolum süreçlerinde kalite kontrolün son noktası olan ambalaj ve sızdırmazlık kontrolü gerçekleştirilmektedir. Üretilen her üründen numuneler alınıp saklanarak satış sonrası kalite kontrol talepleri için referanslar oluşturulmaktadır.

Dolum sırasında, her ürünün ambalajının üzerine, ürünün künyesi niteliğinde lot numarası basılmaktadır. Lot numarası ile madeni yağ veya gresin üretimi için kullanılan hammaddeler, formül ve yapılan kalite kontrol analizleri kayıt altına alınır. Böylece ürünlerin kullanımı sırasında problem meydana gelirse, yaşanan sorunun üretimden kaynaklanıp kaynaklanmadığı çok kısa sürede tespit edilebilmektedir.

rolex deepsea discontinued 2017 cartier must 21 mens watch swiss mido replica tag heuer aquaracer calibre 5 blue omega bracelet speedmaster fake watches breitling barnato 42 rolex bubbleback replica uk replica watches hublot skeleton tourbillon cartier watch 925 argent plaque g20m price replica watches uk omega deville co-axial chronometer price in india tag grand carrera replica uk replica watches